eToro CopyPortfolios – recenze a zkušenosti s unikátní investiční službou

Úvod » Blog » Kopírování obchodníků » eToro CopyPortfolios – recenze a zkušenosti s unikátní investiční službou

eToro CopyPortfolios – recenze a zkušenosti s unikátní investiční službou

Lukáš Ištvan mini fotka

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizováno 24. srpna 2023

Zajímáte se o investování na burze, ale nemáte dostatek času na studium a analyzování grafů? Přesně pro vás může být vhodným investičním produktem služba eToro CopyPortfolios. V tomto článku najdete kompletní recenzi této unikátní investiční služby.

Ilustrační obrázek tohoto článku pochází ze stránky: www.etoro.com.

Obsah článku

Historie brokera eToro

Společnost eToro byla založena v roce 2007.

Již od svého vzniku je jednou z předních platforem pro investování na burze. Jejím cílem je umožnit uživatelům investovat do různých instrumentů, od komodit, měn, akcií a indexů, až po kryptoměny – a to vše prostřednictvím jedné obchodní platformy. V současnosti na ní obchoduje přes 20 milionů investorů.

eToro je hlavně označována jako přední platforma pro sociální obchodování (social trading). Díky brokerovi eToro se mohou investoři navzájem spojovat, diskutovat o strategiích a používat patentovanou technologii pro automatické kopírování obchodníků.

Ve videu níže se dozvíte, jak funguje kopírování obchodníků v eToro.

Prvotním záměrem brokera eToro bylo vystupovat jako obchodní platforma pro forexový trh. V roce 2009 společnost představila svou vlastní obchodní platformu – eToro platform, jejíž myšlenkou bylo uspokojit požadavky začínající i pokročilé obchodníky tím, že jim poskytne všechny potřebné nástroje.

V roce 2012 společnost vytvořila propracovanou mobilní aplikaci, přes kterou můžete obchodovat a monitorovat své investice i na cestách.

eToro stojí za zvážení právě pro jeho sociální charakter. Jeho platforma je velmi prospěšná pro ty, kteří nemají dostatek času nebo zkušeností na to, aby obchodovali zcela sami.

Platforma eToro umožňuje prohlížet si portfolia nejlepších investorů a pak automaticky kopírovat jejich obchody v reálném čase.

Množství dalších informací o společnosti eToro a návod, jak si založit obchodní účet najdete v naší detailní recenzi.

Co je služba eToro CopyPortfolios?

V listopadu 2016 eToro představil unikátní investiční produkt – eToro CopyPortfolios.

Jako jeden z prvních a největších brokerů, který umožňují kopírovat obchodníky, eToro přivedl tuto službu do úplně jiných rozměrů. Místo toho, aby se obchodníci museli pohybovat ve spleti tisících možností výběru obchodníků a investičních strategií na kopírování, stačí jim sáhnout právě po nástroji CopyPortfolios.

eToro CopyPortfolios je investiční produkt, který se skládá z portfolia několika finančních instrumentů. Jednotlivé instrumenty (měny, komodity, akcie, indexy, ETF nebo kryptoměny) se nakupují a prodávají podle předem stanovené obchodní strategie.

Jednotlivé portfolia vytvořil tým specialistů společnosti eToro, který je neustále kontroluje a vylepšuje. V nabídce CopyPortfolios můžete najít i portfolia externích společnosti, které se specializují na správu peněz.

Investiční fond Warrena Buffeta
Díky CopyPortfolios můžete své peníze investovat jako přední finanční instituce.

Představením CopyPortfolios udělala společnost eToro velký krok vpřed v tom, že se stala kompletní obchodní platformou pro všechny druhy investic, od klasického tradingu až po sociální obchodování.

Velmi dobře to vystihují i slova generálního ředitele eToro, Yoni Assia:

„Naše CopyPortfolios jsou jedinečným investičním nástrojem, který umožňuje investovat do skupiny aktiv, které jsou sdruženy podle různých tržních strategií.“ Tento nástroj tedy umožňuje investovat profesionálním způsobem, ale při zjednodušeném procesu a bez dodatečných nákladů.“

Jak funguje služba CopyPortfolios?

Investováním do CopyPortfolios neinvestujete do jednoho aktiva nebo osoby, ale do celého spektra aktiv zahrnutých v rámci vybraného portfolia. Většina CopyPortfolios funguje s použitím několika algoritmů, na které dohlíží tým investičních specialistů brokera eToro.

Je to v podstatě druh Copy Tradingu, s tím rozdílem, že kopírujete tým investičních specialistů narozdíl od individuálních investorů.

eToro copyfunds recenze služby
eToro CopyPortfolio představuje investiční produkt nové generace.

Fungování eToro CopyPortfolios je velmi podobné fungování normálního investičního fondu, v jehož čele je manažer, který rozhoduje o tom, kde a jak investovat peníze.

Existují zde však podstatné rozdíly:

 1. Prvním rozdílem je fakt, že uživatel nepředává svůj kapitál do rukou správce fondu, ale prostě na svém účtu automaticky kopíruje investice daného fondu.
 2. Druhým rozdílem a zároveň výhodou je fakt, že zatímco v běžném fondu musíte zaplatit plnou částku za akcie, které si přejete koupit, u některých CopyPortfolios můžete využít efekt finanční páky. Ta vám zajišťuje, že se na trh můžete dostat i tehdy, když máte malý finanční kapitál.
 3. Nemalou výhodou je také fakt, že CopyPortfolios dovoluje kopírovat některé strategie, které využívají CFD kontrakty pro otevírání prodejních (short) pozic. Díky tomu můžete profitovat i při poklesu ceny finančního instrumentu, pokud se investice vyvíjí ve váš prospěch.

Typy eToro CopyPortfolios

CopyPortfolios jsou rozděleny do tří kategorií:

 • Market
 • Top Trader
 • Partner Portfolios
Typy investičních portfolií popis
Na výběr máte řadu tématických portfolií (* loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků).

Market Portfolios

Jsou to portfolia, které se skládají z vybraných akcií, komodit, indexů, ETF, měn nebo kryptoměn.

Každé Market Portfolio je konstruováno a řízeno komplexními algoritmy, které rozhodují o aktivech, parametrech a strategické alokaci kapitálu, s pravidelnými úpravami a vyvážením. Na to vše navíc dohlíží investiční výbor eToro.

Mezi populární Market Portfolios patří:

 • OutSmartNSDQ – OutSmartNSDQ je inteligentní portfolio postaveno na strojovém učení. Investiční strategie tohoto CopyPortfolia je určena ke sledování a překonávání indexu Nasdaq.

  Toto portfolio je postaveno na údajích vědců společnosti eToro, kteří využívají pokročilou technologii strojového učení na výběr konkrétních akcí indexu Nasdaq, které mají pozitivní sentiment mezi úspěšnými akciovými investory. Portfolio je aktivně řízeno a vyvážené čtvrtletně, podle výsledků vestavěné umělé inteligence.
 • MobilePayments – toto CopyPortfolio se zaměřuje na přední společnosti, které působí v oboru online plateb a kreditních karet.
Mobilní platby online
Stále více lidí preferuje platbu kartou a nakupuje online.
 • Cybersecurity – se zavedením GDPR a s rostoucími problémy s bezpečností na internetu vytvořila investiční komise eToro Cybersecurity CopyPortfolio. Toto portfolio umožňuje investovat do společností, které zajišťují kybernetickou bezpečnost a pracují na ochraně podnikatelů, soukromých osob, vlád, vojenských institucí a dalších organizací.
 • BigBanks – diverzifikuje vaše investice ve finančních sektorech, včetně bank, nadnárodních poskytovatelů finančních služeb a jiných finančních institucí v jednom kompletním portfoliu.
 • BigTech – zahrnuje přední akcie společnosti z odvětví, jako jsou technologie, telekomunikace, zábava, elektronický obchod, softwarová řešení a pod.
 • RenewableEnergy – portfolio RenewableEnergy obsahuje globální společnosti s velkou tržní kapitalizací, které jsou součástí oboru obnovitelné energie. Toto CopyPortfolio zahrnuje společnosti, které se zaměřují na sluneční energii, odpadové hospodářství, recyklaci, dřevní vlákninu, elektrickou infrastrukturu, dobíjení baterií a čistou dopravu.
 • CryptoPortfolio – jedno z nejnovějších a nejinovativnějších portfolií, které zahrnuje obchodování s nejpopulárnějšími kryptoměnami. Díky CryptoPortfoliu můžete jednoduše investovat do kryptoměny Bitcoin, Litecoin, Ethereum, EOS a dalších.
 • CannabisCare – toto investiční CopyPortfolio umožňuje investorům expozici v jednom z nejzajímavějších oborů dnešní biotechnologie – konopí ve zdravotnictví. Pro ty, kteří si přejí investovat do tohoto odvětví, představuje CannabisCare vyvážené portfolio, které sestává z akcií severoamerických společností v tomto oboru.
investování do eToro copyportfolios zkušenosti
Zajímavou investiční příležitostí je využívání konopí ve zdravotnictví. Zdroj obrázku: Medicalnewstoday.com.

Top Trader Portfolios

Top Trader Portfolio se skládá z top investorů z komunity brokera eToro (nazývaných též Popular Investors).

Tito obchodníci jsou pečlivě vybíráni pomocí několika pokročilých algoritmů, které monitorují, vkládají, spravují a automaticky nahrazují populární investory v portfoliu. Opět se to děje pod dohledem investičního výboru eToro.

Nejznámější portfolia jsou:

 • GainersQtr – toto portfolio se skládá z 30 „solidních“ investorů, u kterých algoritmus vypočítal, že na následující čtvrtletí nejpravděpodobněji přinesou pozitivní výsledek obchodování.

  CopyPortfólio GainersQTR podléhá čtvrtletnímu vyvážení. Tento proces vyžaduje uzavření všech existujících investic v rámci portfolia a reinvestování prostředků na nové pozice.
 • ActiveTraders – obsahuje velký počet často obchodujících traderů s osvědčenými výsledky. Algoritmus vybere ty, kteří s největší pravděpodobností dosáhnou nejlepší poměr rizika a návratnosti v následujícím čtvrtletí.

Partner Portfolios

Další novinkou společnosti eToro jsou partnerské portfolia pod názvem Partner Portfolios.

Jde o portfolia, které nevytvořili přímo specialisté brokera eToro, ale externí společnosti. Mezi takové portfolia patří například AlphaCore, které vyvinuli manažeři kvantového portfolia ve WeSave, první francouzské online platformy soukromé banky.

V nabídce naleznete i portfolio WarrenBuffet-CF, které kopíruje investice legendárního investora Warrena Buffetta.

V následujících řádcích vám popíšeme návod, jak investovat do eToro portfolií.

1. Krok

V prvním kroku si potřebujete založit obchodní účet u brokera eToro. Celý návod, jak si založit účet naleznete v naší eToro recenzi.

Kliknutím na naše oranžové tlačítko „CHCI SI ZALOŽIT OBCHODNÍ ÚČET“ budete přesměrováni na oficiální stránku brokera.

CHCI SI ZALOŽIT OBCHODNÍ ÚČET“

76% CFD účtů retailových investorů ztrácí peníze*
Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

2. Krok

Pokud jste si založili obchodní účet, ověřili totožnost a vložili peníze, přihlaste se do obchodní platformy.

V levém postranním panelu klikněte na sekci “Objevit”. Pokud jste přihlášeni v mobilní aplikaci, sekce “Objevit” (ikonka s lupou) se nachází v dolním panelu.

Potom na stránce přejděte k sekci “Chytrá portfolia” a klikněte na tlačítko “Zobrazit vše”.

klikněte na sekci eToro copy portfolio

* Loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků.

3. Krok

Vyberte si investiční portfolio, které vás zajímá.

Seznam investičních portfolií brokera zkušenosti

* Loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků.

Následně se vám zobrazí profil portfolia, ve kterém najdete:

 • Kanál – v této sekci se nacházejí komentáře a zprávy, jejichž prostřednictvím správce portfolia informuje ostatní investory. V tomto panelu můžete se správcem portfolia sami diskutovat.
 • Statistiky – v této sekci najdete měsíční statistiky výkonnosti portfolia. Tyto statistiky jsou přehledně graficky znázorněny a také si můžete prohlédnout výkony z minulých let. V této sekci najdete také údaje o průměrném hodnocení rizika, složení portfolia, maximální drawdown a další zajímavé údaje.
 • Portfolio – v této části vidíte složení portfolia a stav otevřených investic.
 • Graf – v této složce najdete takzvanou equity chart, která představuje vývoj obchodního účtu pokud byste do daného portfolia na začátku investovali částku $10 000.

4. Krok

Pokud jste se rozhodli kopírovat vybrané portfolio, klikněte na modré tlačítko “Investovat”.

Popis portfolia driverless

* Loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků.

5. Krok

Zadejte výšku investované částky (minimální částka, kterou můžete investovat je 500 USD, přibližně 11 500 Kč ). Pro ochranu svého kapitálu si můžete nastavit i Stop Loss pokyn (*Stop Loss není zaručen v případě skluzů).

Poté klikněte na tlačítko „Investovat“.

eToro Copyportfolio recenze investiční služby

* Loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků.

Odpovědi na časté otázky – FAQ

Jaký je rozdíl mezi portfoliem TopTrader a Market?

Top Trader CopyPortfolio je složené z obchodníků, kteří v platformě získali status populární investor. Na druhé straně Market CopyPortfolio sestává pouze z finančních aktiv, a ne z obchodníků. Market CopyPortfolio se může skládat z akcií, ETF, indexů, měn, komodit nebo kryptoměn.

Existuje zde nějaká minimální výše investice?

CopyPortfolios funguje jako by několik obchodníků pracovalo současně pro vás. Existuje zde proto několik základních pozic, které jsou otevírány vaším jménem. Z tohoto důvodu je minimální částka potřebná k investování do CopyPortfolios stanovena na 500 USD (přibližně 11 500 Kč).

Na jak dlouho se investují prostředky do CopyPortfolia?

Přestože neexistují žádná omezení a svou investici můžete zastavit kdykoliv, CopyPortfolios jsou strukturovány jako střednědobé až dlouhodobé investiční nástroje, které vyžadují delší investiční horizont.

Mohu kdykoliv zastavit svou investici a vybrat své peníze zpět?

Ano. Investici můžete kdykoliv zastavit dle aktuálních tržních sazeb. Avšak když jsou trhy zavřené, část vašeho portfolia může zůstat nevybavená, pokud se trhy znovu neotevřou.

Co si eToro účtuje za tuto službu?

Na rozdíl od tradičního investování zde neexistují žádné poplatky za správu financí při investování do CopyPortfolios. Finanční transakce, které se realizují přes CopyPortfolio však přinášejí pro eToro zisk v části spreadu.

Jsou eToro portfolia považována za aktivní nebo pasivní?

Portfolia jsou vytvářena s ohledem na dlouhodobou strategii, takže je lze považovat za vhodné pro investory, kteří vyžadují pasivnější přístup. Vyvažování a složení se však mezi jednotlivými portfolii liší, a proto byste si měli přečíst popis každého portfolia, abyste získali představu o jeho dynamice.

Závěr článku

eToro je největší platforma pro sociální obchodování, kterou pohání její rostoucí tým odborníků, vynikající výsledky a důvěryhodnost, kterou si vybudovala.

Obchodování na eToro je uživatelsky příjemné. Je to určitě jedna z nejlepších možností pro každého, kdo hledá více interakce s jinými obchodníky a zajímá se o investování na burze.

Dobrou zprávou je, že nové a vzrušující investiční příležitosti se neustále rozšiřují a díky CopyPortfolios je si opravdu z čeho vybrat.

V posledních letech se při investování dokonce využívá umělá inteligence na objevování tržního sentimentu a vytváření investičního portfolia. Zdá se, že společnosti eToro i sociálnímu obchodování opravdu patří budoucnost.

Zaujala vás tato unikátní investiční služba a chcete se o ní dozvědět více? Kliknutím na tlačítko si můžete detailně prohlédnout nabídku CopyPortfolios na oficiální stránce brokera eToro.

Chci si prohlédnout nabídku CopyPortfolios

76% CFD účtů retailových investorů ztrácí peníze*
Copy Trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je ohrožen.

 

Poučení: eToro je platformou s mnoha aktivy, která nabízí investování do cenných papírů a kryptoměn, jakož i obchodování prostřednictvím CFD kontraktů.

* Upozorňujeme, že CFD jsou složité nástroje a přinášejí vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. 76% účtů retailových investorů ztrácí peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste zvážit, zda rozumíte fungování CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz. Podrobné vysvětlení CFD kontraktů naleznete na této stránce.

* Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná obchodní historie je kratší než 5 úplných let a nemusí postačovat jako základ pro investiční rozhodnutí.

* Copy trading nepředstavuje investiční poradenství. Hodnota vašich investic může stoupat nebo klesat. Váš kapitál je spojen s rizikem.

* Investování do kryptoměn je velmi volatilní a v některých zemích EU neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může se uplatňovat daň ze zisku.

* Tento obsah je určen pouze pro účely vzdělávání a nelze jej považovat za investiční poradenství.


 
Líbila se vám tato eToro CopyPortfolios recenze? Doporučte ji i svým přátelům. Pomůžete tak rozšířit kvalitní informace o investování na burze. Nenechte si ujít další novinky ze světa tradingu a přidejte se k nám i na facebooku.

sdílej česká sporitelna

O autorovi

Lukáš Ištvan fotka

Lukáš Ištvan

Na finančních trzích investuji od roku 2014. Absolvoval jsem množství školení a seminářů od profesionálních investorů z Česka. Neustále se vzdělávám, abych držel krok s těmi nejlepšími. Více informací o mně naleznete na této stránce.

Diskuse k článku