Saxo Bank v novém roce výrazně snižuje poplatky za investování

Úvod » Blog » Akademie investování » Saxo Bank v novém roce výrazně snižuje poplatky za investování

Saxo Bank v novém roce výrazně snižuje poplatky za investování

Lukáš Ištvan mini fotka

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizováno 13. února 2024

Investování i trading výhodnější než kdykoli předtím. Saxo Bank výrazně snižuje a ruší některé poplatky, aby investoři mohli dosahovat ještě vyšších výnosů.

Obsah článku

Úvod

Saxo Bank, lídr v online obchodování a investicích, oznámil výrazné snížení poplatků pro investory.

Tato pozitivní úprava umožní i běžným investorům získat při obchodování s akciemi stejné podmínky, jaké měli doposud jen investoři a obchodníci VIP úrovně.

Popis změn v ceníku
Změny se nejvíce dotknou obchodování s akciemi, ale na prázdno neodejdou ani investoři do ETF, ETP, kótovaných opcí či futures.

Hlavní změny v poplatcích Saxo k 15. lednu

  • Minimální transakční poplatek (komise) při obchodování s americkými akciemi klesne z dosavadních 5 na 1 USD, resp. 0,05 – 0,08%, v závislosti na úrovni účtu. Výhodnější to bude i v případě evropských cenných papírů či akciových opcí. Zde poplatky zlevnily v průměru o třetinu.
  • Zrušeny jsou i poplatky za neaktivitu na účtu investora či za úschovu cenných papírů (v případě, že si klient aktivuje službu půjčování cenných papírů).
  • Poplatek za měnovou konverzi se sjednocuje pro všechny úrovně účtu na 0,25%. Pro menší investory to znamená snížení až o tři čtvrtiny (z 1% na 0,25% – účet Classic).
  • Saxo má minimální výši vkladu stanovenou na úrovni nuly. To znamená, že investovat prostřednictvím profesionální platformy SaxoTraderPRO lze začít už i s pár korunami.

Více informací o změnách cen poplatků naleznete na oficiální stránce brokera.

Komentář regionálního ředitele

Proč je důležité investovat s nízkými náklady? I zdánlivě malé poplatky mohou totiž časem výrazně snížit hodnotu investičního portfolia.

„Například při dlouhodobém investování do akcií vám 1% poplatek prodlouží dobu odchodu do „akciového důchodu“ o 4 roky. Nebo 2% roční poplatek během 30 let může zredukovat potenciální hodnotu portfolia o více než polovinu.

Funguje zde složený účinek poplatků na dlouhodobou návratnost investic a každý dolar zaplacený na poplatcích je dolar, který nevynáší.

Proto může výběr investičních možností s nižšími poplatky výrazně posílit dlouhodobý růst portfolia investora,“ vysvětluje Štefan Végh, regionální ředitel Saxo Bank.

Štefan Végh - regionální ředitel
Štefan Végh, regionální ředitel Saxo Bank pro CEE.

Dostupnější služby

ikona info
Kromě nižších poplatků získávají i menší investoři přístup k profesionálním platformám a službám Saxo Bank.

Jelikož jsme překročili milník 1 milion klientů a 100 miliard USD v klientských aktivech v globálním měřítku, tento rozsah nám umožňuje výrazně snížit poplatky s pozitivním dopadem na naše klienty, kteří do nás vkládají důvěru.

Nižší náklady následně zvyšují potenciální zisky investorů,“ říká CEO pražské pobočky Saxo Bank.

Dodává, že jde o důležitý strategický krok, který zrovnoprávňuje investory a dále zvyšuje náskok Saxo před konkurencí.

O společnosti Saxo Bank

Saxo Bank je dánská investiční banka, která se specializuje na online obchodování a investiční služby.

Společnost nabízí online obchodní platformu, jejímž prostřednictvím můžete investovat do akcií, ETF, dluhopisů, měn, komodit a kryptoměn.

Saxo je známo svou vyspělou technologií, působí mezinárodně a poskytuje bezpečné a regulované prostředí. Broker navíc nabízí i vzdělávací zdroje a služby správy aktiv (například investiční portfolia SaxoSelect).

logo brokera

Více informací o brokerovi Saxo Bank naleznete v naší detailní recenzi.


 
 
Líbil se vám tento článek? Doporučte jej i svým přátelům. Pomůžete tak rozšířit kvalitní informace o investování na burze. Nenechte si ujít další novinky ze světa investování a přidejte se k nám i na facebooku.

sdílej článek

O autorovi

Lukáš Ištvan fotka

Lukáš Ištvan

Na finančních trzích investuji od roku 2014. Absolvoval jsem množství školení a seminářů od profesionálních investorů z Česka. Neustále se vzdělávám, abych držel krok s těmi nejlepšími. Více informací o mně naleznete na této stránce.

Diskuse k článku