Aktuální Ethereum kurz a všechno, co o ETH chcete vědět

Úvod » Blog » Kurzy a grafy instrumentů » Aktuální Ethereum kurz a všechno, co o ETH chcete vědět

Aktuální Ethereum kurz a všechno, co o ETH chcete vědět

Lukáš Ištvan mini fotka

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizováno 29. ledna 2024

Kryptoměny se v minulosti často setkávali s množstvím nedůvěřivých reakcí. Dnes je však jasné, že jde o plnohodnotný způsob bezhotovostního styku, který čeká světlá budoucnost. V dnešním článku se dozvíte, co je Ethereum (ETH), jak ho můžete těžit a kde ho koupit. V článku také najdete aktuální Ethereum kurz, graf a kalkulačku.

Obsah článku

Nejlepší brokeři v Česku

1.

logo xtb

XTB

icon right

Váš kapitál je spojen s rizikem

2.

logo etoro

eToro

right

Váš kapitál je spojen s rizikem

3.

logo RoboMarkets

RoboMarkets

right

Váš kapitál je spojen s rizikem

4.

logo saxo

Saxo Bank

right

Váš kapitál je spojen s rizikem

Aktuální Ethereum kurz na grafe

Aktuální Ethereum kurz poskytuje stránka tradingview.com. Na svíčkovem grafu je zobrazen Ethereum kurz (ETH/USD) z burzy Bitfinex, která patří mezi největší kryptoměnové burzy na světě. Jedna svíčka na grafu představuje vývoj ceny Etherea, v amerických dolarech, za jeden obchodní den


Ethereum kalkulačka

Hodnota Etherea se během dne neustále mění. Prostřednictvím naší kalkulačky hravě zjistíte aktuální hodnotu ETH v českých korunách nebo eurech.

Kde koupit Ethereum?

Ethereum můžete koupit dvěma způsoby:

  • Fyzický nákup
  • Obchodování prostřednictvím CFD kontraktů

Fyzický nákup

Někteří brokeři poskytují možnost investování i do fyzických kryptoměn. Mezi takové společnosti patří největší investiční síť eToro. Při fyzickém nákupu kryptoměn profitujete pouze v případě, pokud Vy nakoupíte levněji, cena kryptoměn poroste a prodáte dražší.

CFD obchodování

CFD obchodování patří mezi oblíbené způsoby obchodování kryptoměn. CFD je finanční derivát, který kopíruje cenu podkladového aktiva. Na podobném principu fungují Futures kontrakty, které z kryptoměn obchodují pouze na Bitcoinu.

Při CFD obchodování ETH fyzicky nevlastníte, takže si nepotřebujete založit kryptoměnovú peněženku. Vašim ziskem se stává cenový rozdíl mezi otevírací a uzavírací cenou obchodu. Při CFD obchodování můžete profitovat i při poklesu ceny Etherea. Jednoduše si v obchodní platformě otevřete prodejní (short) objednávku.

Kvalitní brokeři

Předtím než začnete Ethereum obchodovat, musíte si založit účet u kvalitního brokera. Broker (česky – burzovní makléř) je zprostředkovatelem obchodních příkazů na burze. Broker nám umožňuje obchodovat různé finanční instrumenty (Forex, kryptoměny, komodity, akcie, indexy a ETF). Založení účtu je jednoduché a je zdarma.

Vybraní brokeři v tabulce poskytují vynikající podmínky pro obchodování kryptoměn.

Broker
co je ethereum cena
obchodovanie na burze koupit ethereum
ETH obchodovanie skúsenosti
Kryptoměny
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC + 16 křížových párů
BTC, ETH, XRP, LTC, DASH, EOS, XLM, BCH, ETC, ADA, NEO, BNB, IOTA + 6 křížových párů
BTC, ETH, XLM, SOL, XTZ, DOT, XRP, ADA
Min. vklad
$0 (doporučený min. $400 nebo 10 000 Kč)
$100
$2 000 (nebo 42 000 Kč)
Platformy
xStation
eToro Platform
SaxoTraderGO, SaxoTraderPRO
Čeština
ikonka - ano
ethereum kalkulačka
ikonka - ano

Váš kapitál je spojen s rizikem

Investování do kryptoměn je velmi volatilní a v některých zemích EU neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může se uplatňovat daň ze zisku.

Váš kapitál je spojen s rizikem

Těchto a dalších kvalitních brokerů si můžete navzájem porovnat v našem přehledném srovnání nejlepších brokerů pro obchodování kryptoměn.

Kopírování populárních obchodníků

Množství lidí by rádo investovalo do kryptoměny Ethereum, ale celý svět obchodování na burze je pro ně příliš složitý a nemají čas na sledování grafů.

Naštěstí existuje jedna možnost.

Největší investiční síť eToro, umožňuje automaticky kopírovat top obchodníky. Můžete kopírovat obchodníky, kteří obchodují Ethereum a další kryptoměny. Své portfolio si můžete diverzifikovat i do obchodníků, kteří obchodují měnové páry, komodity, akcie, indexy nebo ETF.

Jak to funguje? Potřebuje si založit účet, vložit minimální vklad 200$. V obchodní platformě si vyberete obchodníky, zvolíte výšku investované částky a a klikněte na tlačítko kopírovat.

Koukněte se na video, jak funguje kopírování obchodníků.

Jak se dařilo top obchodníkům za posledních 12 měsíců?

Podívejte se na přehled výsledků některých top obchodníků za posledních 12 měsíců (* loňská výkonnost není zárukou budoucích výsledků). Po kliknutí na tlačítko ”UKÁZAT PROFIL” se přesunete na obchodníkův profil, ve kterém naleznete detailní statistiky výkonnosti.

Poslední aktualizace: listopad 2023

* 51% CFD účtů retailových investorů ztrácí peníze

* Loňská výkonnost není garancí budoucích výsledků.

Zaujalo vás kopírování obchodníků a chcete se dozvědět více o této unikátní investiční službě? Kliknutím na tlačítko níže se přesměrujete na naši podrobnou eToro recenzi. V recenzí také najdete detailní návod, jak si založit účet a začít automaticky kopírovat top obchodníky.

Co je Ethereum?

Ethereum (ETH) vzniklo v roce 2015 a jeho princip popsal mladý devatenáctiletý programátor Bitcoinu Vitalik Buterin. Podle jeho vlastních slov je Ethereum vylepšením Bitcoinu. Podobně jako u nejrozšířenější kryptoměny, jde o decentralizovanou síť, která umožňuje provádět transakce bez účasti banky, resp. třetí strany.

Transakce jsou uchovávány v decentralizované databázi, známé také jako blockchain. Ta je chráněna proti jakýmkoliv zásahem z vnějšího prostředí. Buterin se o kryptoměnách dozvěděl v sedmnácti od svého otce a o několik let už psal pro specializované webové stránky.

Podle vlastních slov viděl nedostatky Bitcoinu a s myšlenkou vzniku Etherea změnil pohled na využívání decentralizované databáze. Poprvé se o této kryptoměne zmínil již v roce 2013, kdy vyslovil představu kombinace decentralizované kryptoměny a zároveň vývojové softwarové platformy.

Jak se liší Ethereum od Bitcoinu?

Pro lepší pochopení, Bitcoin vznikl, aby narušil hegemonii PayPalu a podobných online bankingových institucí. Jeho cílem bylo vyloučit z peněžních transakcí třetí strany např. banky, které si za provedené operace strhávají poplatky. Ethereum funguje v tomto jistém smyslu, avšak v jeho případě nemluvíme jen o penězích.

Síť Ethereum usiluje o vyloučení třetí strany v otázkách uchovávání dat, informací, či používání aplikací. Hlavním principem je pokračovat za pomoci blockchainu v decentralizaci internetu. V rámci sítě jsou servery a cloudy nahrazeny množstvím tzv. uzlů roztroušených po celém světě. Uzly provozují mineři, podobně jako v případě Bitcoinu.

ETH umožňuje vytvářet aplikace, zvané jako Dapps. Pro lepší představu i Bitcoin je decentralizovaná aplikace (Dapp) umožňující svým uživatelům přímý platební styk. Jelikož Dapps jsou kódovány na síti blockchain, nepodléhají žádné centrální kontrole

Plyne z toho několik výhod:

  • copy tradingPrvní je jednoznačně bezpečnost, neboť neexistuje centralizované úložiště dat. Všechna data jsou uložena v blockchainu.
  • anoDalší výhodou je, že aplikace nemohou vypadnout nebo být vypnuty. Každá změna či vytvoření aplikace jsou uloženy v milionech uzlů bez centrálního bodu.

Decentralizované aplikace se vytvářejí na základě tzv. smart contracts. Jelikož smart contracts jsou počítačové kódy vytvořené lidmi, jsou jen tak dobré jako programátoři, kteří je píší. Dapps proto nejsou bezchybné a v kombinaci s nemožností jejich vypnutí, mohou vznikat vážné problémy.

Koukněte se na naučné video, ve kterém se dozvíte, jak fungují smart contracts.

Kryptoměna Ether

Ethereum zároveň přináší kryptoměnu zvanou Ether.

Ether slouží jako tzv. palivo („gas“) celé sítě. Toto palivo, stejně jako v případě Bitcoinu, slouží na zaplacení výpočetního výkonu pro minery (česky – těžaři). Nejde však o těžařů v pravém smyslu slova. Jsou to provozovatelé, kteří poskytují výpočetní výkon pro zmíněné decentralizované aplikace. Hodnotu tohoto výkonu vyjadřuje Ether, kterým jsou provozovatelé odměňování.

online trading
obchodování na burze

Jak těžit Ethereum?

Tuto kryptoměnu můžete těžit třemi způsoby:

  • Těžba vlastním hardwarem
  • Těžba vlastním hardwarem v mining poolu
  • Těžba prostřednictvím cloud miningu

Cloud mining

Cloud mining je kontrakt, jehož prostřednictvím si pronajmete část výkonu z těžařské společnosti. Těžení kryptoměn prostřednictvím cloud miningu je velmi jednoduché a výhodné, protože si nepotřebujete kupovat drahý výpočetní hardware.

Mezi kvalitní cloud mining společnosti patří:

koupit ethereum

Hashflare patří mezi přední cloud mining společnosti. Tato těžební společnost vznikla v roce 2014. Hashflare umožňuje těžit BTC, ETH, Zcash a Dash. Při každé kryptoměne si můžete pronajmout velikost výkonu podle Vaší preferenci.

aktuálni ethereum kurz online a graf

CCG patří mezi světové cloud mining společnosti. Společnost CCG sídlí v Anglii. Vyznačuje se nízkými cenami a stabilním těžením kryptoměn. V CCG můžete těžit Bitcoin, Ethereum, Zcash, Monero, Dash a Litecoin.

Vývoj ceny ETH za poslední období (graf)

Bezprostředně po vzniku to nevypadalo, že Ethereum by mohlo zaznamenat výrazný úspěch. Oproti Bitcoinu rostla hodnota Etheru velmi pomalu a v prvních osmnácti měsících se pohybovala na úrovni deseti dolarů. V roku 2017 však došlo k obrovskému nárůstu ceny až na úroveň 1 400 USD. V roku 2018 cena Etherea pomaly klesla, až na aktuálnych 200 USD za jeden ETH.

Mnoho odpůrců tvrdí, že za nárůstem ceny stojí právě obrovská reklama. ETH je díky svému přístupu velmi vděčným tématem pro velké množství webů a mnozí ho popisují jako absolutně průlomový způsob využívání blockchainu.

Aktuální tržní kapitalizaci Etherea si můžete prohlédnout na stránce coinmarketcap.com.

Ethereum graf a kde ho koupit
Historický vývoj ceny kryptoměny Ethereum až po současnost.

Proč se Ethereum kurz neustále mění?

Ethereum kurz je tvořen cenou nabídky a poptávky. Na trhu Etherea se nacházejí nakupující a prodávající.

Pokud se na trhu nachází převaha:

  • nakupujících (zvyšuje se poptávka), Ethereum kurz roste.
  • prodávajících (zvyšuje se nabídka), Ethereum kurz klesá.

Může Vás zajímat: Přehledné srovnání brokerů pro české obchodníky.

Závěr

Jsme v závěru našeho článku. Jak jsme si vysvětlili, Ethereum není pouhou kryptoměnou jako Bitcoin. Jde o poměrně vizionářský projekt, snažící se decentralizovat současný svět internetu. Pokud by vše šlo podle plánů tvůrců, může být ETH skutečně průlomové. Jen časem zjistíme jak se projektu bude dařit.

 
Líbil se Vám tento článek? Doporučte jej i svým přátelům. Pomůžete tak rozšířit kvalitní informace o obchodování na burze. Nenechte si ujít další novinky ze světa tradingu a přidejte se k nám i na facebooku.

sdílej článek

O autorovi

Lukáš Ištvan fotka

Lukáš Ištvan

Na finančních trzích investuji od roku 2014. Absolvoval jsem množství školení a seminářů od profesionálních investorů z Česka. Neustále se vzdělávám, abych držel krok s těmi nejlepšími. Více informací o mně naleznete na této stránce.

Diskuse k článku