Střednědobá analýza Bitcoinu (22.10.2018)

Úvod » Blog » Analýzy trhů » Střednědobá analýza Bitcoinu (22.10.2018)

Střednědobá analýza Bitcoinu (22.10.2018)

Lukáš Ištvan mini fotka

Autor: Lukáš Ištvan

Naposledy aktualizováno 25. ledna 2023

Bitcoin již více než 5 měsíců konsoliduje do strany, přičemž nabírá sílu pro další výrazný pohyb. V tomto článku si dopodrobna zanalyzujeme nejpopulárnější kryptomenu.

Aktuální tržní kapitalizace

Bitcoin stále neohroženě kraluje na místě lídra v tržní kapitalizací. Aktuální tržní kapitalizace činí 112 miliard USD. Zajímavostí je i zobchodovaný objem obchodů za posledních 24 hodin, který představuje hodnotu 3,5 miliard amerických dolarů.

bitcoin analýza kapitalizace
Aktuální tržní kapitalizace tří největších kryptoměn.

Může vás zajímat: Jak začít obchodovat na burze?

Střednědobý (swingový) náhled

Cena Bitcoinu se momentálně nachází ve spodní části dlouhodobé konsolidace. Aktuálně vnímáme jeden silný support, který brání v dalším poklesu ceny a předpokládáme tam silný nástup nakupujících. Silná rezistence, kde můžeme čekat výrazný nástup prodejců, se nachází až při ceně 8 000 USD.

Klíčové úrovně jsou:

  • Support – 6 400 USD
  • Rezistence – 8 000 USD
Klíčové levely BTC
Silné zóny supportu a rezistence.

Z celkového pohledu cenu Bitcoinu stále kontrolují prodejci, který na vyšších cenách kurz Bitcoinu stlačí dolů. Nakupující dokáží zareagovat pouze zastavením ceny v oblasti 6 000 – 6 800 USD za jeden BTC.

Proto pokud se dostaneme pod 6 400 USD, přičemž se cena rychle nevrátí zpět, hrozí možnost poklesu ceny až pod 5 760 USD. Je to z důvodu, že pod cenou 6 400 USD se nachází velké množství pivot low, pod které množství obchodníků ukládá své stop loss objednávky.

analýza bitcoinu
Pivotové low na trhu BTC/USD.

Poučení

Tento článek má naučný charakter. Všechny informace v tomto článku jsou osobní názory autora a v žádném případě neslouží jako investiční doporučení.

 
Líbila se Vám tato analýza? Doporučte ji i svým přátelům. Pomůžete tak rozšířit kvalitní informace o obchodování na burze. Nenechte si ujít další profesionální analýzy Bitcoinu a přidejte se k nám i na facebooku.

Ohodnoť tento článek
Střednědobá analýza Bitcoinu (22.10.2018)
4.8 (95%) 4 vote[s]
sdílej článek

O autorovi

Lukáš Ištvan fotka

Lukáš Ištvan

Na finančních trzích investuji od roku 2014. Absolvoval jsem množství školení a seminářů od profesionálních investorů z Česka. Neustále se vzdělávám, abych držel krok s těmi nejlepšími. Více informací o mně naleznete na této stránce.

Diskuse k článku