Upozornění na riziko

Upozornění na riziko

Prohlášení

Informace, které se nacházejí na stránce www.uspesnynaburze.cz jsou výhradně určeny pro studijní účely témat týkajících se obchodování na burze. Tyto informace v žádném případě neslouží ke konkrétnímu investičnímu nebo obchodnímu doporučení. Všechny informace představují osobní zkušenosti a názory ze soukromého obchodování vlastníků webu nebo autorů článků.

Poskytovatel informací není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů. Rozhodnutí obchodovat na finančních trzích je rozhodnutí každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Neobchodujte na finančních trzích, pokud nejste řádně seznámen s konkrétním finančním instrumentem.

Majitelé stránky www.uspesnynaburze.cz nejsou zodpovědní za správnost údajů na této stránce. Rovněž nenesou žádnou odpovědnost za finanční a jiné škody související s investicí založené na jakékoli informací z této stránky. Webová stránka www.uspesnynaburze.cz ani její majitelé nejsou registrovaným brokerem, investičním poradcem ani makléřem.

Pokud jsou na stránce zmíněné konkrétní finanční produkty – Forex, komodity, akcie, indexy, ETF, dluhopisy a kryptoměny, je to vždy za účelem studia.

Poučení

Protože se hodnota vaší investice může zvýšit, vždy existuje možnost ztráty části nebo celého investovaného kapitálu. Obchodujte na burze vždy s finančním kapitálem, který si můžete dovolit ztratit. Výkon v minulosti (skutečný nebo stimulován) předpověděná návratnosti nebo pravděpodobné scénáře výkonu nemusí odrážet aktuální výkon v budoucnosti a negarantují výsledky v budoucnu.

Reálné podkladové aktivum, Opce, Futures a CFD kontrakty

Prostřednictvím brokera můžete investovat do reálných akcií, ETF fondů, dluhopisů a kryptoměn nebo obchodovat všechny finanční instrumenty prostřednictvím opcí, futures a CFD kontraktů. Při obchodování finančních derivátů (CFD a futures kontrakty) se využívá finanční páka, která může znásobit váš zisk nebo ztrátu, pokud se obchod nevyvíjí ve váš prospěch.

CFD jako pákový finanční nástroj může mít za následek ztrátu, která může dosáhnout celkové hodnoty prostředků na obchodním účtu. Taková ztráta může vzniknout v případě, pokud obchodník nepoužívá obchodní příkaz stop loss. Při CFD obchodování vždy používejte stop loss a na jeden obchod riskuje přibližně 1-3% ze svého obchodního kapitálu.

 

Věříme, že byste měli být upozorněni na rizika před rozhodnutím o investování svého kapitálu, měli byste zvážit toleranci pro své riziko, investiční cíle a váš stupeň zkušeností s podobnými investicemi a také vyhledat nezávislé finanční poradenství nebo školení od profesionálních obchodníků, pokud to považujete za nutné.